יום שלישי, 7 במאי 2013

מפגש ה Wörthersee – 2013 GTI מביא בשורה חדשה


העיירה האוסטרית Wörthersee מארחת כבר למעלה משלושה עשורים (החל מ1981 ) את הפסטיבל הכי חשוב באירופה לרכבי VW  בדגש על הGTI , הפסטיבל שמושך אליו  כ150 אלף מבקרים מכל אירופה הופך החל מהיום לשבוע  את העיירה  השלווה "והציורית" להיכל התהילה של GTI ומלבד מפגש עצום של קהילת הVW האירופית הפסטיבל משמש את ראשי VW לחשיפה של רכבי קונספט שונים . למסורת הזאת הצטרפה בשנים האחרונות גם מסורת חדשה של תחרות בין המעצבים הצעירים והמבטיחים של VW על עיצוב רכב  העתיד . בשנה שעברה הנושא המרכזי של התחרות היה HEAVEN AND HELL והוצגו בו מהדורות מיוחד לדור השישי של הGTI אבל השנה הכיוון הוא אחר ואת מה שמציגים שם מכנים בשם “Design Vision GTI”  פרוייקט שבראשו עומד קלאוס בישוף שהוא המעצב הראשי של VW .
“Design Vision GTI”

אז מה זה אומר בעצם ? 
 הדגם שיוצג יתבסס כמובן על הדור השביעי של הGTI שהושקה רק לאחרונה  , למעשה מדובר ברכב קונספט מפלצתי  .כאן הוכפלו הסוסים מ200 כ"ס בדגם הנוכחי לכמעט 500 ברכב הקונספט (כן זאת לא טעות ) עם מנוע שיגיע ל6500 סל"ד  במנוע TSI בנפח של 3.0 ליטר  עם גיר DSG מחוזק והנעה מרובעת גלגלים . במבחן הראשוני שנעשה למפלצת הזאת היא הציגה נתון של 3.9 שניות מ0 ל100 (מטורף!!) 
“Design Vision GTI”

כדי לבלום מפלצת שכזאת הבלמים בהם נעשה שימוש ברכב הם בלמים קרמיים על דיסקים ברוחב של 380 מ"מ . 
הבלמים בולטים להפליא עם קאליפרים אדומים שמציצים מתוך חישוקי אלומיניות בקוטר 20 אינטצ' .
כמה מילים על המראה החיצוני :
מבחינת המימדים ברור לחלוטין שהרכב הגדול הזה לא מיועד לייצור המוני והוא לחלוטין רכב קונספט שמקומו על המסלול ולא על הכביש , ובכל זאת  מבחינת הצבעים יש כאן שמירה על שלושת הצבעים הקלאסיים של הGTI שחור לבן ואדום , הרכב כולו צבוע בלבן כאשר החלקים האחוריים משולבים בשחור פיאנו וחזית הרכב משולבת עם הקווים האדומים הקלאסיים של הGTI וכן המרחב הפנימי משולב בתפרים אדומים . 
“Design Vision GTI”

ואם כבר הזכרנו את המרחב הפנימי אז פנים הרכב לא נופל מבחינת עיצובים , הוא שומר על נאמנות כלשהי למקור אבל משלב צבעים עזים של שחור ואדום בשילוב החומרים הכי מעניינים וספורטיביים וכולל גימורי קארבון , אלקנטרה ונאפה במושבים . החגורות צבועות אדום והקונסולה המרכזית עברה מתיחת פנים מיוחדת . 
“Design Vision GTI”


ואם עדיין לא הבנתם מדובר בפרוייקט שאפתני שבא בעיקר להיות מפגן כח של עיצוב וטכנולוגיה של  VW שמבחינתה אין במה יותר מצויינת להשקה כזאת מWörthersee שהיא ללא ספק המכה של הGTI 


אז נשאר רק לחכות לראות איך היא תראה באמת וזה יקרה ממש בימים ה קרובים באירוע גדול ומתוקשר , בינתיים זאת התמונה ששוחררה כדי לעורר בנו את התיאבון 


עדכון (09.05.13) : והנה זה סוף סוף קרה ואחר הצהריים היא יצאה מתחת לכיסוי לעיני האלפים בבמה המרכזית :אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה